Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr LIV

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr LIV jest filią Biblioteki Publicznej im. Z. Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

piątek, 10 maja 2019

Spotkanie autorskie z Bohdanem Butenko

8 maja w naszej Bibliotece odbyło się wyjątkowe spotkanie - dzieci z okolicznej szkoły miały okazję poznać Bohdana Butenko - autora książek i komiksów oraz ilustratora :)

Spotkanie było pełne zabawy, rysowania i kreatywności. Na początku ktoś kto nie lubi rysować został zachęcony do narysowania prostego pudełka i ubogacenia go dodatkowymi elementami.
Drugą zabawą było rysowanie króla - ze zwykłego rysunku człowieka z kwiatkiem dzieci ścierały i rysowały coraz to nowe elementy nadające postaci cech królewskich :)

Ostatecznie z rysunku pojedynczej osoby powstał jednoobrazkowy komiks :D

Kolejnym wyzwaniem było narysowanie dwóch smoków - po jednym smoku na każdą drużynę :) Każdy mógł narysować tylko jedną kreskę w danym momencie :D 

Efekt końcowy przeszedł najśmielsze oczekiwania :D

Na samym końcu spotkania dzieci dostały na kartkach A4 rysunek Gapiszona w prawym górnym rogu kartki :) Reszta strony była pusta - każdy mógł dorysować i narysować co chciał :) Dzieci puściły wodze wyobraźni i rysowały najróżniejsze nieznane dotąd przygody sympatycznego bohatera w czapce :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz